Kwi
11
nie
Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Konkursu Plastycznego
Kwi 11 całodniowy
Eliminacje Powiatowe Lubuskiego Konkursu Plastycznego

Lubuski Konkurs Plastyczny PRO ARTE 2021 – REGULAMIN PRZEGLĄDU POWIATOWEGO Żagański Pałac Kultury

 

1.Organizator Przeglądu Powiatowego: Żagański Pałac Kultury

2.Cele konkursu:

– Promocja, integracja i diagnoza twórczości plastycznej młodych artystów.

– Integracja młodzieży pełno- i niepełnosprawnej. Zachęcanie do wspólnej rywalizacji i wspólnego tworzenia.

– Tworzenie możliwości wymiany doświadczeń między pedagogami i artystami plastykami. Między innymi:

możliwości pochylenia się nad zagadnieniem pracy z osobami niepełnosprawnymi i arteterapii.

– Doskonalenie warsztatu młodych plastyków, uwrażliwienie ich na piękno sztuki oraz stworzenie dla nich

nowych perspektyw w działalności artystycznej.

– Rozwój intelektualny i emocjonalny młodych uczestników oraz rozbudzenie w nich zainteresowań

w kierunku sztuki i współdziałania z osobami niepełnosprawnymi.

– Możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

 

3.Adresaci konkursu :

– Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół podstawowych, szkół średnich i szkół specjalnych powiatu

żagańskiego.

– Uczestnik może wziąć udział ww. konkursie tylko w jednym powiecie.

– Dla dzieci w pełni sprawnych i niepełnosprawnych (zarówno fizycznie jak i umysłowo) obowiązuje wspólna

kategoria wiekowa.

Biorący udział w Konkursie deklarują przynależność do jednej z poniższych grup  wiekowych:

  I kategoria wiekowa (wiek 7-9 lat, rocznikowo),

II kategoria wiekowa (wiek 10-12 lat, rocznikowo),

III kategoria wiekowa (wiek 13-15 lat, rocznikowo),

         IV kategoria wiekowa ( wiek 16-18 lat, rocznikowo.

 

  1. Temat konkursu na etapie powiatowym:
    I kategoria wiekowa:
    “Ale kosmos!”

Gdybyś mógł polecieć na inną planetę (a umówmy się, że wielu z nas o tym dzisiaj marzy) – kim byłyby istoty, które tam spotkasz? Zobrazuj świat, który zobaczysz.
Możesz zainspirować się twórczością sciene-fiction.

II – IV kategoria wiekowa:

“Ale kosmos!”
Nawiązując do twórczości Stanisława Lema – w stulecie urodzin Artysty – zobrazuj futurystyczny świat

podróży międzygalaktycznych.

 

  1. Organizator powoła Radę Artystyczną, która oceniać będzie zgłoszone do konkursu prace plastyczne wg następujących kryteriów:

-Zgodność z tematem konkursu. Prace uznane przez Radę Artystyczną za niezgodne z tematem nie będą

brane pod uwagę w ocenie.

-Interpretacja  tematu i kompozycja.

-Umiejętności techniczne uczestnika: jak np.: oddanie właściwych proporcji, organizacja i kompozycja obrazu,

właściwa perspektywa, dobór kolorystyczny, światłocień tj. walory artystyczne pracy.

-Estetyka – staranność wykonania.

-Oryginalność i indywidualizm przedstawienia tematu.

 

  1. W pierwszym etapie konkursu warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie pojedynczej pracy plastycznej tj. rysunku, obrazu, collage’u (wyłączając prace przestrzenne) nieprezentowanej w innych konkursach o wymiarach nieprzekraczających formatu A2. Ponadto nie będą brane pod uwagę prace wykonane przy zastosowaniu technik komputerowych, fotograficznych i poligraficznych. A także nie będą uwzględniane prace wykonane grupowo.

 

 

7.Praca powinna być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora oraz datą jego urodzenia wraz

z podaniem nazwy szkoły, numeru klasy i numeru telefonu opiekuna.

 

  1. Drugim etapem konkursu jest Finał Wojewódzki, do którego zgłoszone zostaną 4 prace wyłonione na etapie Przeglądu Powiatowego tj. po jednej z każdej kategorii wiekowej.

 

  1. Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest zgłoszenie uczestnika poprzez wypełnienie i wysłanie: Elektronicznego formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie Operatora Programu (www.rcak.pl/pro-arte/) oraz organizatora Przeglądu Powiatowego (www.zpk.zagan.pl) do dnia 09.04.2021r.

Obowiązkowe jest również:

– wypełnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych i wizerunkowych przed, w trakcie i po realizacji Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2021 wg obowiązujących przepisów RODO na podstawie osobnych zgód zamieszczonych na stronie internetowej Operatora Programu

(www.rcak.pl/pro-arte/lubuski-konkurs-plastyczny), udostępnionej przez Organizatora Etapu Powiatowego zobowiązani są rodzice lub pełnoprawni opiekunowie Uczestnika

(Załącznik nr 2 – zgoda Reprezentującego)

( Załącznik nr 3 – zgoda Uczestnika niepełnoletniego)

( Załącznik nr 4 – zgoda Uczestnika pełnoletniego) i dostarczenie jej do  Organizatora Etapu Powiatowego najpóźniej w dniu, w którym odbywa się Przegląd Powiatowy (11.04.2021).

W przypadku gdy Reprezentujący i /lub Uczestnicy nie wyrażą zgody na przetwarzanie ww. danych  tracą prawo do udziału w konkursie.

 

10.Rada Artystyczna 12.04.2021 wyłoni nominowanych do Finału Wojewódzkiego.

11.Szczegółowych informacji udziela się pod nr tel. 664 166 072 lub 68 477 64 78 .

12.Organizator zastrzega sobie prawo rozstrzygania wszystkich kwestii spornych i nieujętych

 w regulaminie.

Kwi
21
śr
Mariusz Szczygieł – spotkanie autorskie @ Żagański Pałac Kultury
Kwi 21@18:00
Już 21 kwietnia o godz.18:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem, które odbędzie się w Żagańskim Pałacu Kultury. Bilety w cenie 30 zł (osoba) do nabycia od wtorku w Centrum Informacji Turystycznej (Domek Portiera – ul. Szprotawska).
„Kultura czeska, moja láska nebeská”. Podczas wieczoru będzie można usłyszeć m.in.: dlaczego św. Wacław jedzie na zdechłym koniu?; dlaczego flagę państwową można pokazać na kobiecym łonie?; dlaczego w hymnie czeskim się nie maszeruje, tylko leży?; jak przebiega konkurs na Czecha najbardziej podobnego do Jezusa?; dlaczego piwo wstrzymuje rewolucje?; jak wyglądają najpiękniejsze krzaki czeskiej marihuany?; dlaczego Czesi podnoszą zwyczajność do rangi sztuki?; czy laska zawsze musi być nebeska?
Mariusz Szczygieł (ur. 1966) – reporter, pisarz. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały przetłumaczone na 19 języków. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Książkową 2009. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Trzy razy nominowany do Nagrody Literackiej NIKE, którą otrzymał w 2019 roku za książkę „Nie ma” (zarówno w głosowaniu jury jak i czytelników). Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90. znany z prowadzenia talk show „Na każdy temat”. Czechofil, autor książek o Czechach. Ostatnia – „Osobisty przewodnik po Pradze”, wydana w maju 2020 r. w ciągu tygodnia od ukazania się trafiła na listy bestsellerów. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię Wrzenie świata oraz wydawnictwo książkowe Dowody na Istnienie. Jest autorem cotygodniowej rubryki „Szczygieł poluje na prawdę” w tygodniku reporterów „Duży Format” – dodatku do „Gazety Wyborczej”.
Maj
2
nie
Koncert Anny Wyszkoni w Żaganiu @ Dziedziniec Żagańskiego Pałacu Kultury
Maj 2@20:00

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Anna Wyszkoni kontynuuje trasę koncertową „Czułość proszę”. Z powodu pandemii covid-19 większość koncertów została przełożona na późniejsze terminy. 2 maja o godz. 20:00 zapraszamy na koncert na Dziedziniec Pałacu Książęcego w Żaganiu. Bilety w kwocie 30 zł
do nabycia od 6.04 w Centrum Informacji Turystycznej lub online na portalu abilet.pl
Trasa została nazwana tytułem nowej piosenki, która jest jedną z ostatnich kompozycji niezapomnianego Marka Jackowskiego – „Czułość proszę”.
Po współpracy z Markiem zostało w moim archiwum kilka ujmujących kompozycji, a według mnie marek pisał tylko takie, i właśnie dojrzał we mnie pomysł pokazania jednej z nich mojej publiczności, którą staram się regularnie zaskakiwać – mówi Ania Wyszkoni. Podczas tegorocznej trasy fani wokalistki zostaną również zaskoczeni utworami, których od dawna w repertuarze koncertowym ani nie było, ale przede wszystkim jednak usłyszą wszystkie jej przeboje w urzekających aranżacjach na fortepian, trąbkę (w wykonaniu znanego jazzowego trębacza Patrycjusza Gruszeckiego), akustyczne gitary czy perkusjonalia. Artystce na scenie towarzyszy 6-osobowy zespół muzyków pod kierownictwem jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów, marka raduli.
Najnowsza płyta w dorobku wokalistki to „jestem tu nowa”. Pochodzący z niej utwór „nie chcę cię obchodzić” zdobył tytuł przeboju lata 2017 radia Rmf Fm i telewizji Polsat. Oprócz niego płytę promowały piosenki: „Oszukać los”, „Mimochodem”, „Zanim to powiem” i „Do góry nogami”. Album uzyskał status platynowej płyty. Poprzednie płyty, „pan i pani” oraz „życie jest w porządku”, osiągnęły nakład podwójnie platynowy. W 2021 roku Anna Wyszkoni będzie obchodziła 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zaplanowanych jest wiele wydarzeń, m.in. Jesienna Jubileuszowa trasa koncertowa, a także kolejna, premierowa płyta.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=dCB4dt4biIk”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=dCB4dt4biIk”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=YmxAFAvdqhs”][/vc_column][/vc_row]