Sekcja chóru w CK to przede wszystkim członkowie istniejącego od 2009 r. Chóru Octava. Jest to grupa ludzi pełnych zamiłowania do muzyki poważnej i niepoważnej, pełnych zapału do wyrażania się przez śpiew, ale przede wszystkim pragnących przeżyć wielką przygodę artystyczną. Chór Octava to czterogłosowy chór mieszany. Repertuar chóru to wielkie bogactwo muzyki chóralnej od średniowiecza do czasów współczesnych. Oprócz repertuaru a’cappella członkowie chóru czerpią wielką satysfakcję z wykorzystania form wokalno – instrumentalnych.

Sekcja chóru powstała by zachęcić mieszkańców Żagania, poszukujących  sposobu na artystyczne spędzanie wolnego czasu do wspólnego śpiewania. Uczestnictwo w sekcji daje możliwość zgłębienia całego bogactwa muzyki i poszerzenia wiedzy z zakresu emisji głosu i wrażliwości muzycznej, a także poznania nowych ludzi i czerpania przyjemności z przebywania z nimi oraz prezentowania swoich umiejętności podczas koncertów.

Sekcję prowadzi Pani Monika Maszkowska. Zajęcia odbywają się we wtorki od 17.30 w sali 041 Pałacu Książęcego w Żaganiu. Serdecznie zapraszamy!