Czujesz w sobie chęć tworzenia, odkrywania nowych umiejętności, poznawania nowych technik i rozwijania wyobraźni? - poznaj nas bliżej i dołącz już dziś! 

Sekcja Plastyczna prowadzona jest przez Panią Skarlettę Prejc. Do sekcji mogą zapisać się zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Jedyne warunki uczestnictwa  to  samodzielność i chęci pogłębiania własnych zainteresowań.  

Tematyka naszych prac bywa różna od pobudzających wyobraźnię abstrakcyjnych tematów, po wyostrzające wzrok rysunki martwych natur lub pejzaży podczas wyjść w plener.

W naszej pracowni powstają głównie prace w wielkich formatach: 100/70 oraz 50/70 cm. Każdy uczestnik ma możliwość spróbowania swoich możliwości  w technikach malarskich, tj: akwarela, tempera, plakatówki, akryle, suche pastele, batik, malowanie na szkle oraz rysunkowych  jak na przykład: ołówek, kredki świecowe, pastele olejne.  Nasz warsztat to także tworzenie prac przestrzennych. W naszej pracowni wykonujemy rzeźby z gliny, masy solnej, plasteliny czy też gipsów tworząc niepowtarzalne maski gipsowe.

Sekcja bierze udział w konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, a uwieńczeniem całorocznej działalności są wystawy w Żagańskim Pałacu Kultury wraz z uroczystymi wernisażami, na których wręczane są dyplomy uczestnikom zajęć.email do instruktora: s.prejc@ck.zagan.pl

Sekcja plastyczna spotyka się w każdy czwartek o godz. 15:30 w Pałacyku przy ul. Jana Pawła II 7.

AKTUALNOŚCI SEKCJI